Odchov našich štěňat

Velice důležité pro odchov štěňat čivav je teplo!
Pokud vám štěňata "vystydnou", tak počítejte s tím, že ztrácí sílu sát mléko od feny a může vše skončit úhynem štěňat! Proto již před očekávaným porodem doporučuji pořídit si elektrickou dečku. Lze ji zakoupit ve zdravotnických potřebách za cenu okolo 700,- Kč.

Jak rozeznám délku srsti štěněte?

Délka srsti štěněte se dá rozeznat hned po porodu, ale to opravdu dokáže jen nejzkušenější chovatel! Jinak délku srsti rozpoznáme zhruba kolem třetího týdne věku štěněte už bezpečněji (viz. fotografie)

 

 


 

Jak usnadnit výchovu novým majitelům štěňat?

Pokud odchováme naše štěňata a ona už budou chtít běhat po bytě a objevovat nové věci, záleží na nás, jak se k tomu postavíme. Nejideálnější je rovnou je učit čistotě a naučit je vyprazdňovat se na plínky, které jsou různě rozmístěné po bytě, kde si štěňata mohou za naši přítomnosti hrát. Musíme být pozorní a sledovat mimča, kde běhají a v momentě, kdy uvidíme, že štěně si hledá místečko na vyprázdnění, tak ho trpělivě přeneseme (někdy i stále dokola opakovaně) na plínku k tomu určenou. Chytrá štěňata pochopí brzo, co se od nich žádá a s jinými musí být více trpělivosti. Ale každopádně se nám to vyplatí, protože ono pak i poděkování od nového majitele, že štěňátko je perfektně čistotné a správně již od nás naučené chodit na plínku, potěší každého správného chovatele. Na videu vidíte, že některé štěně na plínku již běhá samo a jiné se musí ustavičně hlídat a na plínku dávat...