Připravujeme z vašich dotazů novou rubriku odpovědi na vaše časté otázky. CO NEJDŘÍVE je umístíme na tyto stránky s diskuzí. 


 Diskuzní fórum - rádi zodpovíme Vaše dotazy.


Diskuzní téma: chov čivav

Datum: 21.08.2017

Vložil: Valča

Titulek: Plena nebo kočičí záchod ?

Dobrý den máme 3 měsíce starého čivavaka ale u nás je druhy týden a snažíme se ho naučit doma na plenu ale jde na ni jen když chce ale jinak kalí a cura kdy chce a kde chce jak chce :( a to i přesto ze se mu věnujeme chodím sním ven kolikrát i 4 krát někdy je venku cely den a pak stejně doma udělá louží tak jsem začala s plenou a jde jen někdy myslíte ze mám zkusit kočičí záchod slyšela jsem ze někteří mají raději atd nebo dělám něco zle ;( prosím o radu

—————

Datum: 29.08.2017

Vložil: Svatava

Titulek: Re: Plena nebo kočičí záchod ?

Ahoj tak my jsme hned koupili záchudek pro pejsky. na počátku to bylo zle když se naše čivavka vytentila mimo tak jsem ji čumáček přistrčila k k tomu a pak jak to dělají psí mamky lehce chytla za srst a zaškubla pak jsme šli k záchudku a tam jsem ji ukazala že musí dělát potřebu,Asi po týdnu byl první úspěch a byly velké ovace kokinka hlazení a zase kokinka no a bylo po problému,Pak chodila pořád aby bylo kokinko, Dneska si to nemúžu vynachválit, a je to velice hygienické mám nškolik podložek ty často měním vyperu v troše sava a čisty. Záchudek je z umělé hmoty tak se dobře myje tak at se to povede

—————

Datum: 15.11.2016

Vložil: Alena

Titulek: Mini a mikro čivava

Dobrý den,prosím,mohl by sem někdo kdo o čivavkách něco ví napsat pro mojí sousedku něco o tom,že mikro a mini čivava neexistuje.Moje sousedka opravdu věří těm nesmyslům v inzerci a nechce mi věřit,že je to jen tah na oblbnutí lidí.Pochopitelně,že její kamarádka někde sehnala malou čivavu,údajně mini a namluvila jí,že opravdu existuji a prý je to jakási varianta čivavy.Já jí nedokážu přesvědčit,že je to hloupost.

—————

Datum: 02.12.2016

Vložil: Šárka (15 let chovu)

Titulek: Re: Mini a mikro čivava

:D ano je to hloupost, žádná mini čivava není samostatné plemeno. Čivava má standardem určenou váhu do 3 kg ! A některá může mít kilo a jiná ty tři :)

—————

Datum: 10.11.2016

Vložil: simča

Titulek: čivava

dobrý den potřebovala bych radu od zkušeného chovatele čivav. chtela bych si pořídit čivavu, co jsem slišela a dočetla jsem se.že prej čivava je vostrá.a jestli to je vhodný pejsek na mazlení

—————

Datum: 02.12.2016

Vložil: Šárka (15 let chovu)

Titulek: Re: čivava

Čivav je veliký mazel!!! Nevychovaná čivava je i ostrá na jiné psy či lidi, ale to jsou extrémy!!! Vychovaná čivava je opravdu nejlepší malý společník do života.

—————

Datum: 05.11.2016

Vložil: Pimpa

Titulek: Kastrace

Dobrý den. Mám týden kastrovanou čivavku a potřebuji poradit čím ji krmit. Je ji 9měsíců a je to loudilka

—————

Datum: 02.12.2016

Vložil: Šárka (15 let chovu)

Titulek: Re: Kastrace

Krmte normálně jak jste zvyklá. Je mladá, ještě to vyběhá :)

—————

Datum: 25.10.2016

Vložil: Michal Osoba

Titulek: Strašpytlík

Dobrý den,
před dvěma týdny jsme si koupili úžasného 5ti měsíčního čivaváka. Máme s ním několik starostí, které se pokusím v pár bodech shrnout a zároveň Vás prosím o rady.
- První problém nastává když s ním chceme jít ven. Tam se začne klepat (i přes to, že má teplý svetřík) a nechce se mu nikam jít, resp. se bojí. U bývalé majitelky údajně ven chodil. Je možné, že tam cítí spoustu jiných psů a má strach? Doma koná potřebu na plenku, to mu problém nedělá.
- Dalším problémem je, že se bojí cizích lidí, přičemž nám také bylo řečeno, že je zvyknut na jiné lidi i pejsky. I k nám ihned při první návštěvě přiběhl.
- Zatím nejspíše největším problémem je strach ze samoty. Po zakoupení jsem s ním byl pět dní doma a snažil sem se vždy na chvilku odcházet, ze začátku kňoural po půl minutě, teď už vydrží i mojí sprchu. Nicméně jsme pracující lidé a 8 hodin denně je doma sám. Celou dobu kňučí, štěká a vyje. Dnes je to čtvrtý den, kdy je doma sám (čtvrtek, pátek, pondělí, úterý) a my stále doufáme, že ho to přejde. Sousedy jsme předem upozornili, že to budou nejspíše krušné začátky, ale je nám ho moc líto. Jaké s tímto máte zkušenosti vy? Je problém, že byl 5 měsíců u své maminky a teď si bude déle zvykat na samotu?
- Poslední problém je spíše problémkem, který se dá nějak přežít. Drahá polovička mu koupila bundičku, kterou se panicky bojí obléct. Blázní a utíká, nechceme ho trápit.. máme mu jí prostě obléci a čekat, až si zvykne? Nerad bych ho traumatizoval.
Je to velice chytrý pejsek, vše chápe rychle, ale tyto body nás trápí a doufáme, že bude v pořádku.
Mnohokrát děkuji za Vaše rady.

—————

Datum: 02.12.2016

Vložil: Šárka (15 let chovu)

Titulek: Re: Strašpytlík

Váš pejsek potřebuje čas. U chovatelky k vám přiběhl, protože byl ve známém prostředí a nebál se. Nebyl správně socializován. Nechoďte s ním daleko od bydliště, nejdříve se pohybujte co nejblíže u domova a teprve až se zklidní zvětšujte vaše teritorium :)

—————


Dalších diskuzí o čivavách se můžete zúčastnit na webu: lidé.cz                                                                                  celýsvět.cz  https://www.celysvet.cz/civavky.php