O zakladatelce webových stránek ve zkratce: 

 Chovu psů se aktivně věnuji od roku 1978, kdy jsem měla svůj první vrh štěňat anglického kokršpaněla. Jak běžel čas, tak jsem ve svém pejskařském životě měla psích přátel více. Ze všech plemen, ke kterým jsem "čuchla" mi nejvíc v srdci zakořenilo plemeno chihuahua. Malý pejsek s velký srdcem! Čivavy chovám od roku 1991. Jako mnoho jiných chovatelů jsem se praxí naučila vše o chovu (pokus-omyl), tehdy nebyla dostupná žádná publikace o chovu tohoto plemene a tak mě život učil sám. Každý kdo si u mne pořídil štěně čivavy, měl ve mně oporu co se týká rad s chovem miniaturního pejska. Občas ke mně přijel někdo cizí, který si pořídil štěňátko jinde a neměl vůbec zdání co chov čivavky obnáší a na doporučení některého jiného majitele čivavy přijel získat základní informace o chovu. Napsaných publikací je již více a tak s vydáním knihy nepřicházím :-)  Myslím si, že webové stránky postačí :-)

 

Webové stránky budou tady pro začínající chovatele čivav, nové majitele štěňat čivav ale i pro  pejskařskou veřejnost, která bude lačna odpovědí na své otázky týkajících se těchto malých pejsků.

 

PS. Na tvorbě stránek se bude podílet více lidí. Postupně sem budeme zařazovat i videa, která ukáží jak zacházet se štěňaty, jak postupovat při výchově, jak krýt vybrané jedince, jak pomoci při porodu, atd.

Jen Vás prosím o strpení, nejsme páni svého času :-)

 


TÝM SPOLUPRACOVNÍKŮ


Tyto stránky vytváří skupina letitých chovatelů čivav. Všichni z pracovního týmu mají odchováno několik desítek vrhů čivav a jejich zkušenosti jsou i pro mne jako autorku těchto stránek cenné. Co chovatel, to jiný názor ... a o tom tyto stránky jsou. Předloží Vám různé zkušenosti a na Vás bude co si z těchto informací vyberete. Přeji příjemné čtení a pokoukání.

                                                th633814ebv0xt2wrt.gif white chihuahua image by mazzathemad